Trzecia fala iPada 3 z kontrowersją 4G w Australii

Trzecia fala iPada 3 z kontrowersją 4G w Australii

16 stycznia, 2020 Wyłącz przez webadmin

 

Fani Apple na całym świecie mają więcej powodów do świętowania, ponieważ trzecia generacja iPada trafia na coraz większą liczbę rynków na całym świecie. IPad 3 w końcu trafia na rynki międzynarodowe, zaczynając od Korei Południowej i przechodząc do kilkunastu innych. 20 kwietnia nowy iPad klasy Retina został wprowadzony na rynek w Brunei, Chorwacji, Cyprze, Dominikanie, Salwadorze, Gwatemali, Malezji, Panamie, Saint Martin, Urugwaju, Wenezueli i oczywiście Korei Południowej. Ta trzecia fala iPada 3 została poprzedzona przez jedną z nich 23 marca, która uderzyła w znaczną część Europy, a początkowe wydanie iPada 3 było na wybranych rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Najnowsza partia iPada 3 zostanie zaprezentowana 27 kwietnia na kolejnych 50 rynkach na całym świecie, w tym w Kolumbii, Estonii, Indiach, Izraelu, Łotwie, Litwie, Czarnogórze, Republice Południowej Afryki i Tajlandii.

Zwykle Apple wprowadza nowe produkty na duże rynki, takie jak USA i niektóre inne kluczowe miasta na świecie, a inne miasta i kraje muszą czekać tygodnie, a czasem miesiące. Jednak tym razem kilka miast i krajów w regionie Azji i Pacyfiku, Japonii, Hongkongu, Singapurze i Australii miało szczęście zdobyć iPada 3 przed normą. Mimo że iPad 3 był dostępny do zamówienia online lub w przedsprzedaży na większości światowych rynków, większość kupujących i fanów wybrała kolejkę poza sklepami Apple i autoryzowanymi sprzedawcami, aby uzyskać pierwsze spojrzenie na swój własny iPad 3. Podczas gdy zamówienie w przedsprzedaży wymaga oczekiwania od 5 do 7 dni, ludzie nadal wolą, aby iPad 3 został uruchomiony w ich okolicy, aby go kupić, tworząc kilometrowe kolejki. IPad 3 jest również wyceniany na różne sposoby w zależności od Rynku.

Malezja, na przykład, ma ulgi podatkowe, co oznacza, że iPad kosztuje 10 USD mniej niż w Korei.

Z drugiej strony, w Brunei kosztuje 40 usd więcej niż w Malezji. W Korei iPad 3 był bardzo udany, znacznie bardziej udany niż Samsung Galaxy Tab, który ma siedzibę w Korei. Można więc bezpiecznie powiedzieć, że jej sukces w Korei oznacza, że zdominuje rynki tabletów na całym świecie. Mimo że uruchomienie w wielu krajach było tak opóźnione, udało mu się wywołać wiele emocji w dniu premiery we wszystkich różnych krajach. Jednak jeden z wcześniejszych odbiorników iPada 3 był nieco sfrustrowany przez Apple w związku z opisem iPada jako mającego łączność 4G.

Australia, gdzie iPad 3 został uruchomiony podczas pierwszego uruchomienia tide, ma pewne roszczenia wobec Apple. Australijscy konsumenci twierdzą, że Apple uważa, że „Australijski 3G jest tak dobry, że jego 4G”. twierdzą, że zostali oszukani, myśląc, że marka 4G iPada 3 będzie działać na lokalnych pasmach LTE, jak napisano na nowym tablecie Apple. Apple zdecydowało się bronić swojego punktu widzenia używania tego terminu w opisie iPada 3. Apple powiedział o tym w rozmowie z Australijską komisją ds. konkurencji i ochrony konsumentów:

„IPad z WiFi + 4G to urządzenie, które działa zgodnie z uchwytem” 4G ” pod względem szybkości transmisji danych.

Uchwyt „4G”… informuje konsumentów w Australii, że iPad z Wi-Fi + 4G zapewni wyższy poziom usług pod względem szybkości transmisji danych (zgodnie z przyjętym branżowym i regulacyjnym użyciem tego terminu), a nie, że iPad z Wi-Fi + 4G jest kompatybilny z jakąkolwiek konkretną technologią sieciową promowaną przez określonego dostawcę usług mobilnych w Australii.»

Cupertino został skierowany do sądu ACCC, gdy wszczął dochodzenie w sprawie skarg Australijskich klientów, że najnowszy fondleslab nie działał z lokalną siecią 4G oferowaną przez Telestra, która działa z częstotliwością 1800 MHz. Jednak w rzeczywistości korzysta z pasma 2100 MHz używanego przez dostawców HSPA+, który według Apple jest 4G pod względem wydajności, jeśli nie z nazwy. Wygląda na to, że lokalne firmy telekomunikacyjne nie zwróciły na to uwagi, kontynuując oznaczanie go jako 3G.

Termin 4G nic więcej nie znaczy, ponieważ Międzynarodowa Unia telekomunikacyjna ogłosiła, że usługi takie jak HSPA+ mogą być również postrzegane jako Sieci bezprzewodowe następnej generacji, co sprawia, że etykieta 4G jest dość zwodnicza. Kiedy rozwijano markę 4G, dwie najbardziej znaczące nazwy, które ją rozwijały, to LTE i WiMax. Żaden z ich 4G nie był wystarczająco szybki w standardzie itu 100 MB/s pobierania w ruchu i 1 GB / s W Bezruchu. Większość firm mobilnych nie była zadowolona z tych warunków, więc itu ustąpiło i ogłosiło, że zarówno 4G, jak i każda inna „zaawansowana technologia 3G” może również zostać przyjęta w tej kategorii.

W odpowiedzi na prośby Australijskich konsumentów, Apple zaczęło tworzyć plakaty zawierające slogan „PS: niezupełnie 4G”, a Australijska strona apple iPad zmieniła opis zgodnie z dostawcami usług. Z drugiej strony, ta zmiana strategii wydaje się po prostu sposobem na uniknięcie płacenia kar za wskazanie, że iPad 3 był w stanie działać w australijskim paśmie LTE.